Google Street View – technika robienia zdjęć sferycznych.
Najlepszym sposobem zaprezentowania salonu meblowego, salonu samochodowego, hotelu, restauracji, karczmy, sali weselnej, klubokawiarni, przedszkola w internecie to wirtualne wycieczki Google Street View.
Panoramy sferyczne Google Street View w przeciwieństwie do zwykłych zdjęć, nie są ograniczone żadnym kadrem. Dają odbiorcy możliwość swobodnego rozglądania się, przybliżania, oddalania obrazu oraz poruszania się w dowolnym kierunku.
Wirtualne wycieczki Google Street View wykonuje się przy użyciu:
- aparatu fotograficznego
- obiektywu typu Fisheye
- statywu fotograficznego
- głowicy panoramicznej.
Panoramy wykonujemy w odległości od 1 do 4 m od siebie. Dla każdego obiektu, jeżeli pozwalają na to warunki techniczne i prawne budynku, należy wykonać trzy panoramy :
- panorama zewnętrzena w odległości 3 m od wejścia
- panorama zewnętrzna w odległości 1 m od wejścia
- panorama wewnątrz budynku w odległości 1 m od wejścia.
Przykład rozplanowania panoram w technologi Street View.
Zdjęcia zawsze zaczynamy od kierunku pólnocnego i obracamy o 90 stopni w prawo. Wykonujemy tak 4 serie zdjęć, które później poddajemy obróbce graficznej. Zdjęcia są następnie składane w panoramę sferyczną i publikowane na profilu Google+ Lokalnie, Google Maps, Street View. Wirtualna wycieczka może być publikowana na stronach internetowych oraz służyć jako narzędzie promocyjne w Social Media.
Film przedstawiający technikę robienia zdjęć sferycznych Google Street View
Chcesz mieć więcej klientów zadzwoń i zamów Google Street View dla swojej firmy tel. 515 845 810
lub napisz tomek@zdjecia-reklamowe.pl
Zdjęcia reklamowe wykonane w Salonie Meblowym Vieri Divani:
Kącik dla fotografów: czyli z jakiego sprzętu korzystam wykonując usługi Business View?
- Canon 5d mark III
- obiektyw Canon EF 8-15mm f/4L Fisheye, który otrzymał wyróżnienie “Najlepszy obiektyw profesjonalny”, przyznane przez międzynarodowe stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association).
- statyw fotograficzny Manfrotto 055XPROB, wszechstrony statyw z łatwą adaptacją niskich pozycji poprzez położenie kolumny w poziom, podwójna pozycja centralnej kolumny, nogi statywu posiadają błyskawiczny, dziwigniowy zacisk o ruchu zaledwie 45°.
- głowica panoramiczna Nodal Ninja Ultimate R10, która cechuje się solidną i trwała konstrukcją. Rotator w stopce głowicy zmienia położenie o 90 stopni. Wyposażenie głowicy w poziomice i kompas ułatwiają obsługę w zdjęciach BV.